Sukces Wioli Bułat w Konkursie Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim


wyszynski konkurs


Z dumą informujemy, że uczennica klasy IIb – Wioletta Bułat – zajęła I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim zorganizowanym w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych noszących imię Prymasa Tysiąclecia w regionie, tj. z Dąbrówki, Gnojnika, Grabna, Przyborowa, Ryglic i Woli Dębińskiej. Uczestnicy odpowiadali na różnorodne pytania i rozwiązywali krzyżówkę.

Gratulujemy Wioli i życzymy kolejnych sukcesów.

Zobacz więcej zdjęć

 
Rodzinna Majówka 2016

majowka

 
Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów


konkurs regionalny

19 maja 2016 r. odbyła się w naszym gimnazjum II edycja Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Konkurs ma ciekawą formułę, ponieważ łączy umiejętności językowe z wiedzą dotyczącą regionalizmu. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Ryglice.

Gościliśmy uczniów z Tuchowa, Karwodrzy, Lubczy i Zalasowej, którzy wraz z gimnazjalistami z Ryglic przystąpili do części pisemnej i ustnej.  Po napisaniu testu leksykalno-gramatycznego uczniowie dokonywali prezentacji swojej miejscowości podczas ustnej wypowiedzi. Uczestnicy doskonale radzili sobie z niełatwym zadaniem i pięknie opowiadali o swoich małych ojczyznach prezentując przy tym imponujące umiejętności językowe.

Nasz konkurs zaszczycili znamienici goście: pan burmistrz, mgr inż. Bernard Karasiewicz oraz pan John Oxley – Anglik mieszkający w Ryglicach. Wszyscy wysluchaliśmy także programu artystycznego, podczas którego nasi uczniowie: Kamil Kłos, Martyna Wiśniowska i Karolina Niemiec wykonali piosenki i wiersze w języku angielskim.

Konkurs zakończył się rozdaniem nagród i dyplomów. Dwójka naszych uczniów otrzymała wyróżnienia: Małgorzata Zając i Kamil Kłos. Gratulujemy Gosi i Kamilowi i życzymy rozwijania językowych umiejętności i dalszych sukcesów.

Zobacz więcej zdjęć


Tak bylo w ubiegłym roku

 
Sukces Natalii Dudy i Gabrieli Bednarz w III Konkursie Ortograficznym „O Pióro Wójta Gminy Skrzyszów”


pioro

W dniu 19 maja br. w Zespole Szkół w Szynwałdzie po raz trzeci odbył się Konkurs Ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Skrzyszów". Wzięło w nim udział 24 uczestników z sześciu szkół powiatu tarnowskiego. Celem przedsięwzięcia było zmotywowanie uczniów do nauki zasad ortografii oraz interpunkcji, a także sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Na konkursie nie mogło zabraknąć również naszych gimnazjalistów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, o czym świadczą uzyskane wyniki:

Natalia Duda – miejsce II
Gabriela Bednarz- miejsce III


Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów. Podziękowania należą się także Wiktorii Lisak oraz Patrycji Liszce, które również wspaniale reprezentowały gimnazjum.

Natalko i Gabrysiu! Dziękujemy za rozsławianie dobrego imienia szkoły, gratulujemy doskonałych wyników i życzymy kolejnych szkolnych sukcesów!

 
"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"


wyobraznia

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w małopolskim projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia" przygotowującym uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Stworzyliśmy projekt „Magnum Opus – Wielkie Dzieło", który realizowaliśmy przez cały rok szkolny 2015/2016. W naszym projekcie znalazły się działania pozwalające przynajmniej częściowo pomóc dzieciom z ubogich domów, dzieciom zaniedbanym wychowawczo oraz rodzinom wielodzietnym i niepełnym. Realizowaliśmy działania na rzecz osób starszych i samotnych, a także niepełnosprawnych i chorych. Dzięki pracy i zaangażowaniu uczniów na wielu twarzach pojawił się uśmiech.

Nasze starania zostały docenione i znaleźliśmy się w gronie 11 wyróżnionych szkół z rejonu tarnowskiego, które zostały zaproszone na galę podsumowywującą. Wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie, nauczycielom i wychowawcom zaangażowanym w przygotowanie działań oraz wszystkim darczyńcom należą się najserdeczniejsze podziękowania. Razem zrobiliśmy coś wielkiego i miejmy nadzieję, że nigdy nie zabraknie nam siły i pomysłów aby nieść miłosierdzie potrzebującym w następnych latach.

Zobacz prezentację pokazującą działania podczas realizacji projektu „Magnum Opus”.

milosierdzie

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 113

Sonda

Jak oceniasz swoje wyniki w nauce w kończącym się roku szkolnym?
 

BIP

Reklama
Reklama

Statystyki

Odsłon : 280806

Losowy obraz

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama