Nasza drużyna znów niepokonana!


Z dumą informujemy, że nasza drużyna chłopców zajęła I miejsce w Powiatowym Półfinale Gimnazjady Młodzieży w Piłce Nożnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

polfinaly

 
"Młodzi i bezpieczni"


gromnik

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzypowiatowym Turnieju Sportowo–Profilaktycznym „Młodzi i bezpieczni" oraz w konkursie spektakli profilaktycznych w Gromniku. Celem turnieju było zachęcenie uczniów do pogłębienia wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli profilaktyki zdrowotnej w kształtowaniu postawy dbałości o kondycję psychofizyczną. Reprezentanci naszej szkoły zajęli X miejsce w turnieju sportowo-profilaktycznym oraz II miejsce w konkursie spektakli profilaktycznych.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Dzień Patrona


dzien patrona

Tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona - Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na pierwszej lekcji wysłuchaliśmy audycji radiowej przygotowanej przez klasę IIa, podczas której jeszcze raz przypomnieliśmy sobie życie i przesłanie wielkiego Polaka - Prymasa Tysiąclecia. Następnie odbył się uroczysty przemarsz ze sztandarem do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy we mszy św.

Dzień zakończyliśmy wspólną integracją na świeżym powietrzu - każda klasa spędziła ten czas ze swoim wychowawcą. Było wiele dobrych rozmów, spacerów, gier sportowych i zabaw plenerowych.  Spędzając przyjemnie czas wszyscy pamiętaliśmy słowa Kardynała: "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno".

dzien patrona kosciol

Zobacz jak obchodziliśmy Dzień Patrona w ubiegłym roku

 
Sportowy sukces naszych chłopców!


gimnazjada

dyplom pilka

 

Z przyjemnością informujemy, że drużyna sportowa chłopców z naszej szkoły uzyskała tytuł Mistrza Gminy Ryglice w Gimnazjadzie Młodzieży w piłce nożnej.

Jesteśmy dumni z naszych chłopaków i życzymy dalszych sukcesów. Tak trzymać! :)


 
Pielgrzymka klas III ab do Częstochowy


czestochowa

Dnia 28 kwietnia 2016 r. uczniowie klas III ab pod opieką ks. Tomasza, p. M. Drożdż, p. B. Wojtanowskiej oraz p. J. Słowik udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, by w szczególny sposób podziękować za dar Sakramentu Bierzmowania.

Wszyscy zebraliśmy się o godz. 1.20 przed szkołą. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Najpierw uczestniczyliśmy w odsłonięciu cudownego Obrazu Matki Bożej oraz we Mszy świętej. Po jej zakończeniu każdy w skupieniu mógł przez chwilę popatrzeć w „oczy Maryi" i powierzyć jej swoje sprawy. Później poszliśmy na śniadanie do Domu Pielgrzyma tuż obok klasztoru. Następnie wszyscy razem udaliśmy się na Wieżę i podziwialiśmy panoramę miasta. Kolejnym punktem programu był udział w Drodze Krzyżowej w parku klasztornym oraz zwiedzanie Skarbca. Pobyt na Jasnej Górze zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem przy pomniku Świętego Jana Pawła II.

Nasza pielgrzymka do Częstochowy była ważnym przeżyciem duchowym i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, które zostaną w naszej pamięci na zawsze.

/Aneta Słowik, III b/

Zobacz więcej zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 113

Sonda

Jak oceniasz swoje wyniki w nauce w kończącym się roku szkolnym?
 

BIP

Reklama
Reklama

Statystyki

Odsłon : 280814

Losowy obraz

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama