Rozalia Makarska i Wiktoria Lisak Laureatkami XI Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku"


tatrzanski konkurs

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem miała miejsce uroczysta Gala Finałowa, podczas której wręczono nagrody i dyplomy Laureatom Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku" zorganizowanego już po raz jedenasty przez Zespół Szkół w Poroninie, Tatrzański Park Narodowy oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice – Rozalia Makarska i Wiktoria Lisak wraz z rodzicami oraz nauczycielką j. polskiego.

Nagrodzeni usłyszeli wiele ciepłych słów od organizatorów uroczystości – dyrektor Zespołu Szkół w Poroninie - pani Zofii Chowaniec oraz od państwa Małgorzaty i Marka Kotów z Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy pogratulowali Laureatom osiągniętego sukcesu i podziękowali za tak ogromne zainteresowanie konkursem. W tym roku napłynęła rekordowa liczba prac - 353 z 55 szkół województwa małopolskiego. Tym razem uczniowie redagowali kartki z pamiętnika nawiązujące tematycznie do myśli zawartej w zacytowanym fragmencie wiersza Mariusza Zaruskiego, opis przeżyć wewnętrznych inspirowanych wędrówką po Tatrach oraz wiersz ukazujący piękno tatrzańskiej przyrody.

Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz nauczyciele poloniści, kierując się oryginalnością ujęcia tematu, pomysłowością, bogactwem zawartych uczuć oraz ogólnym wyrazem artystycznym, postanowiło przyznać:

miejsce II – Rozalii Makarskiej (kategoria – wiersz)
wyróżnienie – Wiktorii Lisak (kategoria – kartka z pamiętnika)

Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczennic. Dziękujemy za godne reprezentowanie gimnazjum i życzymy kolejnych pomyślnych wyników.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy również pod adresem Rodziców, którzy zechcieli zaszczycić uroczystość swoją obecnością. Gratulujemy wspaniałych, uzdolnionych literacko dzieci. Rozalii i Wiktorii należą się duże brawa!!!

anna sikorskakrystyna marcinek

magdalena drozdzPG

 
2 kwietnia 2016 - 11 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II


papiez strona

 
Wielkanoc 2016


obraz Wielkanoc 7-748x397

Zbliża się święty czas
Zmartwychwstania Pańskiego,
dlatego spieszymy się spędzić go wśród
najbliższych i przyjaciół, życząc:
Wiary – szczerej i głębokiej,
pięknej i budującej,
miłej Bogu i ludziom ...,
nadziei – silnej i pokrzepiającej
nasze wątłe ludzkie serca ...,
miłości – która wszystko znosi
i wszystko przetrzyma...

Wesołego Alleluja!

 
Regionalny Konkurs Pisanek Wielkanocnych


gok

W niepowtarzalnej scenerii utworzonej z tysiąca tradycyjnych i współczesnych pisanek, palm, maślanych baranków, stoisk i stołów wielkanocnych, w sobotę, 19 marca w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie, odbyło się podsumowanie 27. Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Wśród 300 twórców z czterech powiatów regionu tarnowskiego byli też uczniowie naszego gimnazjum, którzy podtrzymują przepiękną ludową tradycję zdobienia pisanek.

Na liście nagrodzonych osób znalazł się Wojciech Trojanowski z klasy IIIb i zdobył II miejsce w kategorii Pisanka Współczesna. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Patrycja Machota z klasy IIb, Marcelina Malig z klasy Ib oraz Arkadiusz Zając z klasy Ic.

Prace uczniów były niezwykłe. Ujmowały starannością oraz oryginalnością pomysłu. Gratulujemy talentu oraz dziękujemy za udział w konkursie.

 
Skarby mórz i oceanów


morza

W czwartek, 17 marca, uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać wystawę „Skarby mórz i oceanów". Imponującą kolekcję ponad 500 okazów fauny mórz i oceanów zbieranych od 30 lat zaprezentował pan Stanisław Jantura, który wraz z córką wygłosił również ciekawą prelekcję.

Zgromadzone okazy wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. Podziwialiśmy olbrzymie muszle, egotyczne ryby, rozgwiazdy, skorupiaki, jeżowce z głębin Wielkiej Rafy Koralowej. Z zachwytem oglądaliśmy kolekcję naturalnych pereł i korali. Sporo emocji wzbudził rekin. Nie obyło się bez polskiego akcentu, który stanowiła kolekcja Bursztów z Morza Bałtyckiego.

Na zakończenie prelekcji uczniowie mogli kupić pamiątki w postaci muszli, rozgwiazd, minerałów i biżuterii.

Zobacz więcej zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 113

Sonda

Jak oceniasz swoje wyniki w nauce w kończącym się roku szkolnym?
 

BIP

Reklama
Reklama

Statystyki

Odsłon : 280808

Losowy obraz

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama