Sukces Kamila w VII Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Angielskiego


kamil klos

Miło nam poinformować, że Kamil Kłos, uczeń klasy IIIa, zajął II miejsce w VII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego "English is fun".

Uczestnicy konkursu sprawdzili swoją wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki i funkcji językowych na teście pisemnym, a następnie losowo wybierali temat do prezentacji ustnej i odpowiadali na pytania członków komisji konkursowej.

Kamil bardzo dobrze poradził sobie podczas części pisemnej i zachwycił jury podczas prezentacji ustnej płynnością wypowiedzi i doskonałą wymową.

Gratulujemy Kamilowi i cieszymy się z jego sukcesu. Życzymy dalszego rozwijania licznych talentów.

 
Julia Jodłowska Laureatką Małopolskiego Konkursu Geograficznego


Z radością informujemy, że uczennica klasy IIc, Julia Jodłowska, uzyskała tytuł Laureata w Małopolskim Konkursie Geograficznym.

Gratulujemy Julii sukcesu i ogromnej wiedzy. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego gimnazjum i życzymy dalszych pomyślnych wyników.

 
V Wieczór z Poezją


wieczor

W czwartek 10.03.2016 r. o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach odbył się „V Wieczór z poezją" pt. „Moja mała Ojczyzna". Uroczystość została zorganizowana przez uczniów i nauczycieli 3 szkół - Szkoły Podstawowej, Publicznego Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Ryglice - Pan Bernard Karasiewicz.

Efektem pracy był montaż słowno - muzyczny przygotowany na wysokim poziomie. Całe przedstawienie dotyczyło głównie oddalonej o kilkadziesiąt lub kilkaset lat historii Ryglic. Każda scenka przedstawiała etap kształtowania się naszej małej Ojczyzny.

Młodzież z ZSP odegrała dzieje XX wieku, a dokładnie okresu wojennego. Publiczność mogła oczami wyobraźni poczuć na sobie pył z bombardowanych starych zabudowań. Uczniowie naszej szkoły wczuli się w postacie gniewnych Szwedów oraz niewinnie wyglądających Polaków. Idealnie ukazali oni historię małej wsi zapełnionej biednymi chłopami, którzy dzielnie bronili Ojczyzny. Szkoła Podstawowa zaprezentowała moment założenia Ryglic. Widzowie mogli zobaczyć postacie historyczne, dzięki którym nasza miejscowość zaistniała i stała się ważna.

Całe przedsięwzięcie urozmaicały wiersze deklamowane z pasją przez starszych i młodszych, a nawet przez nauczycieli. Uroku dodawały utwory muzyczne wykonywane przez naszych szkolnych artystów.

Dziękujemy wszystkich zaangażowanym w przygotowanie spektaklu. A byli to:

- Michał Kita

- Łukasz Filip

- Jakub Sus

- Michał Nowak

- Damian Płaza

- Kamil Kłos

- Karolina Niemiec

- Rozalia Makarska

- Gabriela Bednarz

- Martyna Wiśniowska

- Natalia Moździerz

- Sylwia Sołek

- Kamil Moździerz

- Wiktoria Mikrut

- Natalia Strugała

- Konrad Chwistek


Cała uroczystość nie odbyłaby się bez pomocy naszych nauczycieli, którym również składamy serdeczne podziękowania.

/Gabriela Bednarz, Natalia Moździerz, I a/

Zobacz więcej zdjęć

 
Wyjazd klas II abc do Teatru „Groteska” w Krakowie


balladyna

Dnia 03.03 br. klasy II abc pod opieką p. M. Drożdż, p. M. Kluz, p. E. Kucajdy, p. S. Ciochoń oraz p. K Marcinek udały się na wycieczkę do Krakowa.

Wyjechaliśmy dość wcześnie. Mimo że jeszcze trochę zaspani, z uśmiechem na twarzy zajęliśmy miejsca w autokarze. Sprzed szkoły wyruszyliśmy o godz. 6.30. Podróż trwała około dwie godziny . W autobusie bawiliśmy się świetnie, humory wszystkim dopisywały. Na miejsce dojechaliśmy o godz. 8.30. Wysiedliśmy na przystanku, a następnie ruszyliśmy w kierunku Teatru „Groteska", który był głównym celem naszej wycieczki.

Gdy weszliśmy do budynku, oddaliśmy kurtki w szatni i po stromych schodach szliśmy do sali, gdzie miało odbyć się przedstawienie. Po drodze podziwialiśmy lalki ustawione wzdłuż korytarza. Usiedliśmy wygodnie w fotelach i rozpoczął się spektakl pt. „Balladyna" Juliusza Słowackiego w reżyserii Bogdana Cioska. Cała sala wypełniona była po brzegi. W pierwszej odsłonie pokazała się Goplana ze Skierką i Chochlikiem, a później kolejne postacie. W przedstawieniu grało trzech aktorów oraz lalki, ponieważ jest to teatr lalki, maski i aktora. Mniej więcej w połowie spektaklu mieliśmy 10-cio minutową przerwę. Z początku widowisko nie zapowiadało się zbyt ciekawie, ale później tak wszystkich wciągnęło, że nikt nie odrywał oczu od sceny. Sztuka, kończąca się sprawiedliwym wyrokiem, gdzie zło zostaje surowo ukarane, wszystkim bardzo się podobała. Sporą rolę w spektaklu odegrał podkład muzyczny i efekty specjalne. Wspaniała gra aktorska została doceniona przez widzów gromkimi brawami.

Po skończonym spektaklu wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Galerii Bonarka. Tam mieliśmy czas na odpoczynek i relaks. Jedni poszli do KFC zregenerować siły, a inni wpadli w szał zakupów. Po półtoragodzinnej wędrówce po galerii udaliśmy się w drogę powrotną. Wstąpiliśmy jeszcze do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po krótkiej modlitwie ruszyliśmy w dalszą drogę. W Ryglicach byliśmy około godz. 15-stej.

Wycieczka była bardzo udana. Oprócz tego, że obejrzeliśmy ciekawą sztukę, która na długo zostanie w naszej pamięci, to jeszcze niektórzy zrobili zakupy. Chyba wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

/Natalia Duda, kl. II c/

 
Wykład o "Żołnierzach Wyklętych"


zolnierze

„Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy..." /Z. Herbert/

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji wysłuchaliśmy wykładu pana Jakuba Marka ze Stowarzyszenia Historyczno-Patriotycznego "Pro Patria". Podczas wykładu dowiedzieliśmy się kim byli Żołnierze Wyklęci i dlaczego nazywamy ich Niezłomnymi. Poznaliśmy losy niektórych spośród tamtych bohaterów, a wykład ubogacony został wierszami oraz pieśniami patriotycznymi.

Zobacz więcej zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 113

Sonda

Jak oceniasz swoje wyniki w nauce w kończącym się roku szkolnym?
 

BIP

Reklama
Reklama

Statystyki

Odsłon : 280806

Losowy obraz

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama