Biblioteka

 

 

Godziny otwarcia biblioteki i czytelni:

Poniedziałek 9.00 - 10.30

Wtorek - 8.00 - 12.30

Środa - 9.00 - 10.30, 12.25 - 13.25

Czwartek - 8.00 - 8.30, 10.00 - 13.30

Piątek - 9.00 - 9.30, 10.30 - 11.30, 12.25 - 13.25


O bibliotece

Biblioteka szkolna powstała wraz z utworzeniem Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ryglicach. Składa się z dwóch pomieszczeń:  wypożyczalni i czytelni. W czytelni ułożone są  stoliki z  15 miejscami  dla czytelników. Mieszczą się w niej także regały, na których znajdują się czasopisma. Tutaj uczniowie w ciszy i spokoju mogą odrobić pracę domową i przygotować się do lekcji, korzystając z całego księgozbioru. Od jakiegoś czasu biblioteka jest też Internetowym Centrum Informacji Multimedialnych z 3 stanowiskami komputerowymi i stałym łączem internetowym.


Księgozbiór biblioteki liczy ok. 2570 woluminów w skład których wchodzą słowniki, encyklopedie, leksykony, literatura młodzieżowa oraz podręczniki. Księgozbiór uzupełniany jest także o zbiory multimedialne takie jak: słowniki, encyklopedie oraz  lektury szkolne. Opiekunem biblioteki jest pani mgr Marzena Kluz.


Biblioteka szkolna bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły: dydaktycznej, wychowawczej oraz opiekuńczej. Poprzez organizację dodatkowych zajęć staje się ośrodkiem nie tylko promującym czytelnictwo, ale i kształtującym podstawowe techniki szkolne. W związku z tym w naszej bibliotece zostały zorganizowane lekcje mające na celu doskonalenie techniki czytania i pisania. Udział w nich jest dobrowolny dla wszystkich uczniów.


Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w tego rodzaju ćwiczeniach.


Bibliotekarz

 

 

 

 Po co sięgnąć, co przeczytać?

 

 

Regulamin biblioteki

Regulamin czytelni

Regulamin Internetowego Centrum Informacji Multimedialne

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników uczniom

 


 

Biblioteka - zobacz więcej zdjęć

 

 
Wzorowy czytelnik gimnazjum w Ryglicach


Z przyjemnością informujemy, że wzorowym czytelnikiem w r. szk. 2015/2016 została Wioletta Wadas z klasy IIIb.

Wioli, która jest już naszą absolwentką, życzymy wielu ciekawych lektur i powodzenia w nowej szkole.

wzorowy czytelnik

 
Wykaz czytelnictwa w roku szkolnym 2015/2016

 

Uczniowie wypożyczyli 1435 książek + 761 podręczników.
Łącznie 2196 egzemplarze.

     

Klasa

Stan czytelnictwa całej klasy

Miejsce w szkole

Osoby, które najwięcej wypożyczyły w danej klasie

IA

196 książek

III

Sereda Dominik 20

IB

158 książek

V

Wolska Karolina 22

IC

146 książek

VI

Zając Arkadiusz 33

IIA

86 książek

VIII

Wiśniowska Jolanta 13

IIB

115 książek

VII

Bułat Wioletta 12

IIC

237 książek

II

Golec Weronika 35

Zakrzewska Natalia 35

IIIA

167 książek

IV

Klimek Ewelina 12

IIIB

330 książek

I

Wadas Wioletta 68 
Popołudnie z książką


spotkanie ksiazka


3 grudnia 2015r. w czytelni szkolnej odbyło się „Spotkanie z książką Doroty Terakowskiej". Jego tematem było przybliżenie biografii oraz twórczości pisarki. Na spotkanie przybyła zaproszona pani dyrektor - Anna Sikorska oraz panie polonistki: Krystyna Kłos i Magdalena Drożdż. Całe przedsięwzięcie przygotowane zostało przez uczniów klasy IIc należących do szkolnego Koła Przyjaciół Książki. Opiekę nad przygotowaniem sprawowała pani Marzena Kluz – nauczyciel bibliotekarz. Jego celem było ukazanie mądrości, jaka kryje się w utworach Doroty Terakowskiej, a także rozpowszechnianie nie tylko jej imienia, ale przede wszystkim całego dorobku. Można było również obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą życiorys tak mało znanej osoby. Kilka osób po krótce opowiedziało o wybranych pozycjach autorki, które bardzo je zaciekawiły. Uczestnicy koła, poznając obce im dotąd wytwory literatury, zrobili kolejny krok na drodze swojego rozwoju intelektualnego i poszerzyli granice własnej wyobraźni. Do rozmowy włączyli się również zaproszeni goście, którzy opowiedzieli nam co ich najbardziej urzekło w książkach pisarki.

Było to bardzo miłe spotkanie. Mogliśmy również porozmawiać z nauczycielami o tym , co czytali w dzieciństwie, jakie książki zapadły im w pamięć. Jesteśmy wdzięczni naszym pedagogom za przybycie a pani dyrektor za bardzo ciepłe słowa skierowane do nas.

/Damian Płaza kl.IIc/


Zobacz więcej zdjęć

 
Szkolny konkurs czytelniczy


czytelniczy


19 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy "Zostań Mistrzem Pięknego Czytania". Jego celem było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. W związku z tym, że Sejm ogłosił rok 2015 - Rokiem Jana Pawła II, młodzież czytała utwory tego Wielkiego Polaka. Dwunastu uczniów oceniało jury , w skład którego weszli: ks. Łukasz Ruchała, p. Krystyna Kłos - nauczyciel j. polskiego oraz p. Marzena Kluz - bibliotekarz. Szczególną uwagę zwracano na płynność czytania, uwzględnienie środków interpunkcyjnych, odpowiednią artykulację oraz wyrażanie emocji zawartych w tekście.

Ogłoszenie wyników nastąpiło po naradzie jury, które zdecydowało, że zwycięzcami konkursu zostają: Dominik Skotnicki z klasy IIIb - I miejsce, Natalia Zakrzewska z klasy IIc - II miejsce oraz Damian Płaza z klasy IIc - III miejsce.

Cieszymy się, że wśród gimnazjalistów mamy "Mistrzów pięknego czytania", którym gratulujemy talentu i zachęcamy do kolejnych konkursów.

Zobacz więcej zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Sonda

Jak oceniasz swoje wyniki w nauce w kończącym się roku szkolnym?
 

BIP

Reklama
Reklama

Statystyki

Odsłon : 280802

Losowy obraz

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama