Misja i Wizja Szkoły

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego to szkoła:
- przyjazna
- bezpieczna
- stwarzająca warunki pełnego i wszechstronnego rozwoju ucznia
- o wysokim poziomie nauczania i wychowania, spełniająca oczekiwania uczniów i rodziców.

Osiągniemy to przez:

1. Starannie wybrane programy nauczania, które są bardzo dobrze dostosowane do potrzeb edukacyjnych naszych uczniów oraz spełniają oczekiwania rodziców.

2. Naukę kilku języków obcych.

3. Naukę obsługi komputera.

4. Bogatą ofertę zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych i kółek zainteresowań.

5. Aktywne działanie na rzecz naszego lokalnego środowiska oraz regionu.

Podjęliśmy decyzję i wiele działań, abyśmy stali się szkołą, która promuje nasze piękne agroturystyczne miejscowości: Ryglice, Uniszową, Bistuszową i Joniny.

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego to nowoczesna szkoła o wysokim poziomie nauczania, wychowująca według zasad moralnych, chrześcijańskich i patriotycznych, bezpieczna, lubiana przez uczniów, nauczycieli i rodziców, szanowana i ceniona w środowisku lokalnym.

Wizję naszej szkoły realizujmy przez:

1. Dążenie do wszechstronnego rozwoju ucznia.

2. Wpajanie wartości moralnych według zasad chrześcijańskich i patriotycznych; za najważniejsze w życiu człowieka przyjmując: dobro, przyjaźń, miłość, tolerancję, altruizm, pracowitość, sumienność i uczciwość.

3. Uczenie jak pokonywać trudności poprzez podkreślanie wartości każdego sukcesu i czynienie ucznia wrażliwym na cudze oraz własne osiągnięcia.

4. Współpracę ze środowiskiem lokalnym mającą na celu wypromowanie naszego gimnazjum jako szkoły o wysokim poziomie nauczania i wychowania, bezpiecznej, działającej na rzecz własnego regionu.