2011_2012
Gratulacje dla Piotra Niemiec, Anety Płaza oraz Joanny Krzywoń

Dnia 24 maja br. w Radłowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski. Nasze gimnazjum reprezentowali: Joanna Krzywoń, Aneta Płaza oraz Piotr Niemiec. Uczestników obowiązywało pamięciowe opanowanie utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy. Ocenie podlegała naturalność wypowiedzi, poprawność dykcji, prawidłowa interpretacja oraz elementy ruchu i gest sceniczny. Najpiękniejszą recytacją wykazał się Piotr Niemiec, który zajął miejsce I, Aneta Płaza ? miejsce II, a Joanna Krzywoń wyróżnienie.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, gratulujemy i trzymamy kciuki podczas etapu wojewódzkiego.

Sukces Joanny Król i Joanny Zając w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim

Dnia 23 maja br. w Publicznym Gimnazjum w Woli Dębińskiej odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Magdalena Sikorska, Joanna Król i Joanna Zając.

Gimnazjalistki wykazały się dużą znajomością faktów z życia Prymasa Tysiąclecia. Jury po gruntownej analizie wiedzy uczestników przyznało:

III miejsce ? Joannie Król, II b

IV miejsce ? Joannie Zając, III b

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic, gratulujemy i życzymy kolejnych pomyślnych wyników.

Sukces Agnieszki Nosal w Gminnym Konkursie Ortograficznym

W dniu 10 maja br. w Zespole Szkół w Lubczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyłonienie największych talentów naszej gminy w dziedzinie ortografii.

Uczennica AGNIESZKA NOSAL z klasy II a stanęła na wysokości zadania i zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych pomyślnych wyników.

Niby małe, a tak cieszy!

Sukces gimnazjalistek z Ryglic w Małopolskim Konkursie Poetyckim

Nasza pierwsza reakcja na wieść o wygranej? ŚMIECH. Potem patrzyłyśmy na listę laureatów ze zdziwieniem i głupim uśmieszkiem na twarzy. Następnego dnia w szkole za sprawą pani Krystyny Kłos niedowierzanie ustąpiło miejsca euforii, ponieważ nasza opiekunka utwierdziła nas w przekonaniu o zwycięstwie.

A wszystko zaczęło się od wyżej wymienionej nauczycielki, która poinformowała nas o Małopolskim Konkursie Poetyckim ?TRIADA" organizowanym przez MDK Kraków i ?zachęciła" nas do wzięcia w nim udziału. Ba, nawet wręcz przyjęła postawę ?Nie wyobrażam sobie odmowy". Tak więc, nie pozostało nam nic innego, jak pisać...

Do pracy zabrałyśmy się w dość mozolnym tempie, co może potwierdzić fakt, iż nasze wiersze zostały dostarczone w dniu upływu terminu. Nasze utwory dostały się w ręce komisji tarnowskiej, skąd dalej ? szczęśliwym trafem ? powędrowały do Krakowa. Tam też jury przyznało nam za nie pierwsze i drugie miejsce ( I miejsce ? Angela Grzenia, II miejsce ? Aneta Płaza)

Zapytane o naszą inspirację, odpowiadamy ?samo przychodzi". Bo taka jest prawda. Jedni czerpią natchnienie dosłownie z wszystkiego ? nieważne, czy jest to muzyka, ważne wydarzenie, czy zwyczajny sernik na kuchennym stole ? a inni, jak na przykład my, tworzymy tak po prostu.

A&A