Konkurs na "Projekt rzeźby" rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
sobota, 13 czerwca 2015 11:53

bartek praca
/Bartłomiej Smołucha, kl. Ib/

Znamy już wyniki konkursu plastycznego, którego tematem było wykonanie projektu rzeźby pnia drzewa stojącego przed budynkiem gimnazjum. W konkursie wzięło udział 23 uczniów, którzy stworzyli prace uwzględniając zagospodarowanie pnia drzewa.

I etap konkursu odbył się 8 czerwca 2015r. i zostało wyłonionych 5 najciekawszych projektów.

II etap miał miejsce 9 czerwca bieżącego roku , podczas którego wykonane dzieła oceniało Jury w składzie: pani Anna Sikorska - dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ryglicach, pani Anna Gieracka - zastępca Burmistrza Ryglic, pani Dorota Turczyn - przewodnicząca komisji oświaty, zdrowia, kultury i sportu gminy Ryglice, pani Teresa Lisak - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ryglicach, pan Andrzej Trojanowski - rzeźbiarz z Ryglic, pani Marzena Kluz - nauczyciel plastyki. Po wnikliwej analizie prac, komisja postanowiła nagrodzić projekt ucznia klasy Ib - Bartłomieja Smołuchy.

Bartku, gratulujemy Ci tak wielkiego sukcesu, pomysłu, oryginalności. To zaszczyt zostać wyróżnionym w tak nietypowym przedsięwzięciu. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którzy brali udział w bardzo trudnym konkursie. Już nie możemy doczekać się widoku pięknej rzeźby, która będzie wizytówką naszej szkoły oraz przyjaznym miejscem spotkań uczniów.

rzezba

/5 najciekawszych projektów/

Gimnazjaliści z Ryglic Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wędrówki z piórem” PDF Drukuj Email
niedziela, 31 maja 2015 17:34

wedrowki
Dnia 29 maja br. w Gimnazjum nr 1 w Kaliszu nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie siódmej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Wędrówki z piórem". Wśród Laureatów znaleźli się również Gimnazjaliści z Ryglic. Jury, biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie konkursu, przyznało następujące nagrody:

III miejsce – Wiktoria Lisak (kategoria – proza)

III miejsce – Wojciech Trojanowski (kategoria – poezja)

wyróżnienie – Julia Jodłowska (kategoria – proza)

Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszych uczniów. Dziękujemy za rozsławianie dobrego imienia szkoły, gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich licznych talentów.

Wiktorii, Julii i Wojtkowi należą się duże brawa!!!

II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Mitologicznym PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2015 08:10

natalia sylwia

20 maja w Tarnowie odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Mitologicznego „Po nitce Ariadny do stajni Augiasza". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Duda i Sylwia Zajac, które bardzo dobrze napisały test kwalifikacyjny w pierwszym etapie konkursu.

W rozgrywce finałowej zadania podzielone były na dwie kategorie: wiedza i krótki spektakl. Najpierw uczennice odpowiadały na pytania dotyczące m.in. znajomości postaci mitologicznych, malarskich i literackich nawiązań do mitów, związków frazeologicznych. W dalszej części konkursu uczniowie prezentowali scenki będące sceniczną interpretacją losów bogów, herosów i postaci starożytnego świata. Natalia i Sylwia wcieliły się w postacie Antygony i Ismeny i wspaniale zaprezentowały słynną kłótnię córek Edypa. Jury doceniło zarówno wiedzę jak i grę aktorską i dziewczyny zajęły II miejsce w konkursie.

Gratulujemy sukcesu.

wystep

Patrycja Machota kolejny raz laureatką konkursu plastycznego PDF Drukuj Email
piątek, 22 maja 2015 07:54

patrycja nagroda

Uczennica klasy Ib Patrycja Machota wzięła udział w "XVIII Małopolskim Konkursie Plastyczno-Etnograficznym Wycinanka Wystrzyganka Ludowa" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" w Krakowie. Wykonała wycinankę z papieru ilustrującą motyw ludowy związany z naszym regionem. Spośród około 400 nadesłanych prac, Jury wyłoniło pięciu laureatów, wśród których znalazła się właśnie Patrycja. Została również zaproszona na Galę Wręczania Nagród do Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie, gdzie mogła spotkać się z pozostałymi laureatami.

Patrycjo! gratulujemy Ci kolejnego sukcesu plastycznego. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach oraz reprezentowania naszej szkoły w środowisku lokalnym.

praca

patrycja dyplom

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 16:49

Sukces w "Kangurze Matematycznym" PDF Drukuj Email
czwartek, 21 maja 2015 14:41

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny", nad którym honorowy patronat sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W konkursie wzięli udział chętni ucziowie z klas I i II, z kórych trzy osoby uzyskały wyróżnienie:

• Julia Jodłowska, kl. Ic
  • WeronikaGolec,kl. Ib
  • Jakub Sus, kl. Ia

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy pogłębiania matematycznych uzdolnień i dalszych sukcesów.

Poprawiony: czwartek, 21 maja 2015 14:42

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>