Egzamin gimnazjalny 2016 - jesteśmy najlepsi!

the best

Z radością i dumą publikujemy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016 - jesteśmy najlepsi w gminie!

Zobacz wynik naszego gimnazjum tutaj

Kangur Matematyczny

julia

Dnia 17 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Do zmagań nad arkuszami przystąpiło pięciu uczniów klas pierwszych oraz jedenastu uczniów klas drugich naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że wśród uczniów naszego gimnazjum jedna uczennica klasy pierwszej Julia Nowak otrzymała wynik 135 punktów i znalazła się wśród dwudziestu uczniów z największymi wynikami w Małopolsce. Natomiast Łukasz Filip z klasy pierwszej i Julia Jodłowska z kasy drugiej otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy naszym matematykom.

julia 2

Sukcesy naszych uczniów w konkursie ekologicznym!

konkurs eko

Dnia 3 czerwca 2016 roku w murach naszego gimnazjum odbył się I Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem: „Z Ekologią na Ty". Pierwszym etapem konkursu była część teoretyczna, czyli test wiedzy o ekologii. Później nastąpiła krótka przerwa, a zaraz po niej drugi etap, który polegał na zaprojektowaniu plakatu zachęcającego do selektywnej zbiórki odpadów lub wskazującego zagrożenia wynikające ze spalania odpadów w piecach przydomowych.

Wkrótce przyszła pora na ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i dyplomów. Nasza szkoła mogła się cieszyć wygraną dwóch uczniów klasy II C: Damiana Płazy (I miejsce w części teoretycznej) i Wiktorii Chrzanowskiej (III miejsce w części teoretycznej). Głównym koordynatorem konkursu była Pani Anna Stus a patronat honorowy nad konkursem objęli:
- Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz,
- Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Jerzy Zawartka,
- Prezes Zarządu Spółki Komunalnej "Dorzecze Białej" Sp. z o.o. Sławomir Jędrusiak.

Ogromnym atutem konkursu było to, iż wszyscy jego uczestnicy zostali obdarowani bardzo cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Burmistrza Ryglic, Spółkę Komunalną "Dorzecze Białej", Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Delikatesy Centrum "Firma Rogala" Sp. z o.o., Ryglice.

/Weronika Chrzanowska, klasa II C/

Zobacz więcej zdjęć

I miejsce w Powiecie Tarnowskim!

Z wielką przyjemnością informujemy, że chłopięca drużyna sportowa naszego gimnazjum zdobyła I miejsce w Finale Powiatowym Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Powiatu Tarnowskiego w piłce nożnej. Opiekunami drużyny są panowie Paweł Skruch i Konrad Stańczyk.

Najserdeczniejsze gratulacje dla wszystkich chłopców:
Jakub Giza
Tomasz Przybyła
Dominik Skotnicki
Dominik Zaworski
Piotr Gruszkowski
Łukasz Filip
Michał Nowak
Michał Kita
Arkadiusz Rojek
Patryk Ziomek
Dominik Gubernat
Patryk Cup.

Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów.

puchar final

Sukces Kamila w konkursie chemicznym

20 maja 2016r. Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie odbył się IV Konkurs Chemiczny pod tytułem "Z chemią na Ty" zorganizowany przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Składał się on z dwóch części: pisemnej oraz doświadczalnej. Do finału przeszło 6 uczestników z największą ilością punktów uzyskanych w teście. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez p. Michała Olszewskiego.

Z przyjemnością informujemy, że Kamil Kłos, uczeń klasy IIIa, zajął III miejsce w konkursie. Gratulujemy Kamilowi kolejnego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania licznych talentów.

kamil chemia

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>