SU

Nasze działania:

Zdrowy jak ryba!

ryby 3

Kończymy tydzień kulinarnie i zdrowo – 19 lutego w naszej szkole zorganizowany został Dzień Zdrowego Jedzenia. Tym razem obchodziliśmy go pod hasłem „Zdrowy jak ryba". Chcieliśmy, aby ten dzień zachęcił do częstszego spożywania ryb, które zawierają dużo białka, wiele minerałów, witaminę A, D i inne składniki odżywcze. Tymczasem ryby dość rzadko goszczą na naszych stołach, niektórzy z nas przyznawali, że w ogóle nie jadają ryb.

Każda klasa przystąpiła do rywalizacji wykonując dwa zadania. Pierwszym z nich było zaprojektowanie plakatu promującego spożywanie ryb. Drugie zadanie to przygotowanie dań i przekąsek, których głównym składnikiem będą właśnie ryby.

Wszystkie klasy podjęły się wykonania zadań bardzo ambitnie i kreatywnie. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się wspaniale przyrządzone różne gatunki ryb: były śledzie i tuńczyk, łosoś, makrela, szprotki i inne. Powstały przepyszne kanapki z rybnymi pastami, różne sałatki, paluszki i kotleciki rybne, a nawet własnoręcznie przygotowane sushi! Różnorodność potraw, kreatywność, bogactwo smaków, zachwyciło jury tak bardzo, że I miejsce przypadło ex aequo aż trzem klasom: klasie Ib, IIc i IIb. Na drugim miejscu znalazła się klasa IIIb, a na trzecim – IIa.

Gratulujemy zwycięzcom. Wkrótce kolejny Dzień Zdrowego Żywienia – w wiosennej odsłonie.

ryby 2

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz także: Dzień Zdrowego Jedzenia - Kanapka nie musi być nudna!

WOŚP w Ryglicach!

ru-0-r-6500-n-WE2201541Fgvi wosp 2016.jpg

10 stycznia 2016 r. to dzień XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 24 wolontariuszy z naszego gimnazjum, którym niestraszna była deszczowa pogoda, kwestowało w Ryglicach, Joninach i Kowalowej. Pomimo chłodu, panowała niezwykle ciepła atmosfera – liczni ofiarodawcy otrzymywali serduszka i uśmiechy od naszych dzielnych wolontariuszy. Zebraliśmy 3806,41 zł. Najwięcej udało się zebrać Karolinie Mazur i Mai Mikrut: 469,86 zł.

Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom dziękujemy!

wosp

Góra Grosza 2016

baner-XVI-gora-grosza

W grudniu zakończona została w naszym gimnazjum XVi edycja Góry Grosza. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Każda klasa przystąpiła chętnie do zbiórki, a zebrane kwoty prezentują się następująco:

Kwota

IIIb

IIb

37,20

Ib

30,65

Ic

27,11

IIc

22,51

Ia

14,79

IIIa

12,31

IIa

10,33

Łącznie zebraliśmy 284 zł 90 gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Gratulujemy zwłaszcza klasie IIIb, która zgromadziła największą kwotę.

Mikołajki!

mikolajki

Piątek, 4 grudnia, był szczególnym dniem w naszej szkole. Obchodziliśmy wówczas Mikołajki. W gimnazjum zaroiło się od czerwonych mikołajkowych czapek. Dwie mikołajkowe ekipy z Samorządu Uczniowskiego obdarowywały słodkimi czekoladowymi upominkami i rozdawały prezenty w klasach. Było mnóstwo wspaniałych podarunków i zabawnych niespodzianek, zdarzały się także rózgi. Drogi Święty Mikołaju – już teraz obiecujemy, że będziemy bardzo grzeczni i czekamy na Ciebie za rok!

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz jak obchodziliśmy Mikołajki w zeszłym roku

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>